19. Niedziela Zwykła – 12.08.2018

  1. W środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół będzie po każdej Mszy św. Jest to także 98. rocznica „Cudu nad Wisłą”, heroicznego czynu oręża polskiego Drugiej Rzeczypospolitej w walce z bolszewickim najeźdźcą. Dziękując Bogu za dar obronionej suwerenności Polski i przechowując pamięć o tamtych wydarzeniach, módlmy się za poległych obrońców Ojczyzny. Jest to także dzień Święta Wojska Polskiego. Pamiętajmy zatem w tym dniu także o naszej Armii, aby kontynuowała tradycje bohaterskich poprzedników.
  2. Caritas Polska zaprasza na wyjątkowe, multimedialne widowisko niepodległościowe. Gwiazdy polskiej sceny zaprezentują losy rodziny, które splatają się z historią ostatnich 100 lat naszej Ojczyzny. Na wspólne świętowanie zapraszamy 15 sierpnia 2018 o godzinie 20:30 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Wstęp jest wolny. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych w naszym kościele.
  3. W czwartek, 16 sierpnia, na Mszy św. wieczornej o 18:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  4. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a św. Maksymilian Maria Kolbe, za którego w liturgii będziemy Bogu dziękować we wtorek, 14 sierpnia, niech wstawia się za nami. Życzymy wszystkim spotkania z Bogiem w dzień Pański i radosnego świętowania niedzieli we wspólnocie rodziny i Kościoła.
2018-08-11T09:29:55+00:0011 sierpnia 2018|
Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies oraz kilka zewnętrznych wtyczek, pobierające Twoje dane takie jak IP (np. weryfikują czy nie jesteś robotem). Ze swojej strony wykorzystujemy dane tylko do celów statystycznych, nie przekazujemy ich osobom trzecim ani nie rozsyłamy spamu. Możesz stronie zabronić korzystania z Twoich danych, jednak niektóre elementy strony mogą nie działać tak jak powinny.

Wyrażam zgodę, Odmawiam

708