KOMUNIKATY – 15. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W ostatnim czasie aż dwa razy przedmiotem wandalizmu bądź świadomego znieważenia symbolu wiary stała się Pieta znajdująca się przed naszym kościołem. Najpierw rzeźba została oblana ciemnym płynem, z którego udało się ją oczyścić,  natomiast w nocy z 12/13 lipca br. figura Matki Bożej została przewrócona, co spowodowało rozbicie głowy Piety. Módlmy się o opamiętanie i nawrócenie sprawców tej skandalicznej agresji oraz o poszanowanie znaków i symboli świętości oraz dóbr stanowiących nasze wspólne dziedzictwo kulturowe.
  2. Dzisiaj mamy 16 dzień miesiąca, w którym na Mszy świętej wieczornej modlimy się za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego i św. Jana Pawła II w polecanych nam intencjach.
  3. We środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami można składać do skarbony w kaplicy MB.

Za Waszą stałą życzliwość i pomoc, jakiej od Was doświadczamy, niech Bóg Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem, a NMP z Góry Karmel niech otacza nas wszystkich swoją macierzyńską opieką.