KOMUNIKATY – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. We wtorek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym rejonie walczył i stacjonował w klasztorze batalion „Gozdawa”, a w jego szeregach znalazł się także Krzysztof Kamil Baczyński. W podziemiach kościoła był szpital polowy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, także o tych dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała jeszcze długo po zakończeniu II wojny światowej. Uczyńmy to w sposób szczególny o godz. 17.00 ( „W”) oddając hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. W kaplicy przy zakrystii jest obraz Chrystusa Miłosiernego na tle płonącej Warszawy namalowany w 1943 r. przez pana Zdzisława Eichlera.
  2. We środę, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w tym dniu jak w dzień powszedni.
  3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, obchodzimy uroczystość Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza święta dla Pielgrzymów „15 brązowej”, którzy wyruszą na pątniczy szlak do Pani Jasnogórskiej.
  5. W naszym kościele jest to także uroczystość odpustowa z racji tytułu kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.30 będą przewodniczyć współbracia ze wspólnot franciszkańskich z terenu Starego Miasta. Msza święta będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  6. Serdecznie dziękujemy Państwu za ofiary składane na nowe sakralne meble w prezbiterium i na odrestaurowanie zniszczonej Piety. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami. Radosnej niedzieli i błogosławionych dni.