KOMUNIKATY – 2. NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym celu prowadzona jest zbiórka do puszki.
  2. W środę 13 grudnia przypada 36 rocznica wprowadzenia w Polsce „stanu wojennego”. Niech to będzie czas modlitewnej pamięci o tych Wszystkich, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny płacąc za nią ogromną cenę, niekiedy nawet życie. Zachęcamy do rzetelnej refleksji nad historią i teraźniejszością Polski.
  3. Codziennie o godz. 6.35 śpiewane są godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a Msza św. Roratnia z homilią o godz. 7.00, odprawiana jest wg formularza o Matce Bożej.
  4. W sobotę 16 grudnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencjach wpisanych do ksiąg św. Jana Pawła II i bł. Honorata, które wyłożone są w kaplicy Błogosławionego.
  5. W zakrystii i na furcie można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
  6. Dziękujemy bardzo Braciom z OAT w Zakroczymiu, br. Marcinowi Radomskiemu i br. Piotrowi Wardawemu za głoszone dzisiaj Słowo Boże związane z duchowością trzeźwego myślenia i życia.
  7. Wszystkim dziękujemy za troskę o kościół, klasztor i dzieła prowadzone przy nim. Waszą ofiarność niech wynagrodzi Bóg swoim błogosławieństwem.