KOMUNIKATY – 22. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.15. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny.
  2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy, aby owocnie wykorzystały czas nauki. Rodzicom, wychowawcom i nauczycielom życzymy mądrości i odwagi w odnajdywaniu prawdy i przekazywaniu jej dzieciom i młodzieży.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo o godz. 18.00.
  4. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Nowym Mieście nad Pilicą trzech naszych braci nowicjuszy złoży pierwsze śluby zakonne. Polecamy ich Waszej pamięci w modlitwie.
  5. Episkopat Polski w Jubileuszowym Roku 100. rocznicy objawień fatimskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowił Akt Poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, tj. w piątek 8 września, podczas każdej Mszy św.
  6. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość. Niech Bóg oświeca naszą drogę i nam błogosławi.