KOMUNIKATY – 24. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wczoraj, 16 września br., dwóch braci z naszej wspólnoty klasztornej w Warszawie, Brat Jan Malanowski posługujący w zakrystii i w kościele i Brat Szymon Kopko furtian, złożyli śluby wieczyste. Życzymy Braciom świętej gorliwości w naśladowaniu Chrystusa ukrzyżowanego i radosnego wytrwania w powołaniu przez całe życie.
  2. Dzisiaj, 17 września br., przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: Nie lękaj się, bo jestem z Tobą (Iz 43,5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach.
  3. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek 18 września, święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży, w czwartek 21 września, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę, 23 września br., wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
  4. Do wspomnienia liturgicznego świętego Stygmatyka z Gargano chcemy przygotować się poprzez modlitewne triduum. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa w dniach 21, 22 i 23 września o godz. 18.00 i uroczystą Mszę św. z kazaniem.
  5. Za wszelkie dobro i wyobraźnię miłosierdzia niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem, a św. Zygmunt Szczęsny Feliński niech wstawia się za nami.