KOMUNIKATY – 27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przypada XVII dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją!. W związku z tym dniem są zbierane ofiary na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W naszym kościele można je składać do puszek przy drzwiach kościoła.

2. W piątek 13 X wypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, naszego współbrata, który w naszym klasztorze żył, pracował i modlił się. W setną rocznicę jego śmieci będziemy dziękować Bogu za dar jego świętości i posłannictwa dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

3. Także w piątek 13 kończą się obchody 100-lecia objawień fatimskich. Tego dnia, miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Fatimie. Z tej okazji ojcowie dominikanie zapraszają do włączenia się w kończącą jubileusz akcję modlitewno-pokutną, ofiarując Pani z Fatimy 100 godzin różańca i post ścisły.

100-godzinny różaniec w intencji nawrócenia grzeszników, pokoju na świecie, ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi (można odmawiać w kościele, w domu lub innym miejscu) rozpocznie się w niedzielę 8 X czyli dzisiaj o godz. 20.00 i zakończy  o północy z czwartku na piątek, 12/13 października.

Jednodniowy post ścisły rozpocznie się o północy z czwartku na piątek i  zakończy się po 24 godzinach (o północy z piątku na sobotę).

Modlitwę różańcową można podjąć w dowolnym miejscu, deklarując wybrane pół godziny modlitwy i w tym czasie odmawiając jedną tajemnię różańca. Informacje oraz zapisy – poprzez stronę internetową www.fatima.waw.pl.

4. Niech święty Jan Paweł II wstawia się za nami w wypełnianiu Bożej woli i czynieniu dobra. Radosnego świętowania.