KOMUNIKATY – 32. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do puszki.
  2. W czwartek, 16 listopada, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  3. W piątek, 17 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ.
  4. Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, ogłosił, że w 33. niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku po raz pierwszy Dzień ten będziemy obchodzony 19 listopada pod hasłem Nie miłujmy słowem, ale czynem. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy.
  5. Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 modlimy się w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  6. Za Waszą życzliwość i ofiary składane na rzecz  Klasztoru i budującej się Jadłodajni dla bezdomnych, niech zapłaci Pan Jezus i święty Ojciec Franciszek.