KOMUNIKATY – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, ogłosił, że w 33. niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla, cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku po raz pierwszy Dzień ten będzie obchodzony 19 listopada pod hasłem Nie miłujmy słowem, ale czynem. Z tej racji o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy.
  2. We wtorek obchodzimy w Kościele liturgiczne wspomnienie Ofiarowania NMP.
  3. W czwartek przypada 23 dzień miesiąca, w którym tradycyjnie modlimy się za wstawiennictwem św. Pio. Nabożeństwo z odczytaniem podziękowań i próśb do Boga o godz. 18.00, a następnie  uroczysta Msza św. w podanych intencjach.
  4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się przed wieczorną Eucharystią za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całym Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Prośmy w gorącej modlitwie, aby Jego królowanie stawało się coraz bardziej dostrzegalne na ziemi i w naszej Ojczyźnie i abyśmy byliśmy świadkami Jego zmartwychwstania.
  6. Za wszelkie dobro jakiego od Was doświadczamy, za stałe wspieranie duchowe i materialne dzieła na rzecz bezdomnych i potrzebujących, szczególnie za pomoc w budowie Domu bł. Aniceta Koplińskiego jałmużnika, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.