KOMUNIKATY – 4. NIEDZIELA ADWENTU

  1. 18 grudnia Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. Od tej chwili Prymasowi Tysiąclecia przysługuje oficjalnie tytuł Czcigodny Sługa Boży.  Teraz do beatyfikacji niezbędny jest już tylko cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego. W tej chwili prace Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych skupią się na stwierdzeniu cudu za przyczyną kandydata na ołtarze.
  2. Dzisiaj przypada wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczerza Wigilijna niech będzie dobrą okazją doświadczenia głębokiej jedności z Bogiem i z naszymi bliskimi. Spowiadamy do godziny 13.00.
  3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o godz. 24.00, której będzie przewodniczył o. dr Andrzej Kiejza Minister Prowincjalny. Natomiast o godz. 23.25 procesjonalnie wniesiemy do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus.
  4. We wtorek, w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego obchodzimy święto św. Szczepana pierwszego męczennika. W tym dniu pamiętajmy o KUL-u i innych uczelniach katolickich. Możemy je wesprzeć modlitwą oraz materialnie, ofiarami złożonymi na tacę. Msze św. wg porządku niedzielnego.
  5. W oktawie Bożego Narodzenia będziemy obchodzić jeszcze: 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty, 28 grudnia Świętych Młodzianków, a w przyszłą niedzielę zakończymy stary rok kalendarzowy. Z tej racji nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00.
  6. Od uroczystości Narodzenia Pańskiego do 14 stycznia 2018 roku będzie czynna Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa. Zapraszamy codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.
  7. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest plan kolędy w parafii archikatedralnej. Prosimy o zapoznanie się z nim, szczególnie dotyczy to mieszkańców Alei Solidarności oraz ulic Miodowej, Schillera i Długiej.
  8. Niech Dziecię Jezus wejdzie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne i uczyni nas świadkami Jego miłości do wszystkich ludzi.