KOMUNIKATY – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. We wtorek 16 maja czcimy św. Andrzeja Bobolę męczennika, patrona Polski i Warszawy. Ojcowie Jezuici zapraszają na Mszę św. do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie o godz. 18.00. eucharystii będzie przewodniczył J. Em. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. W naszym kościele na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencjach wpisanych do ksiąg za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata Koźmińskiego.
  2. W sobotę 20 maja w ramach akcji Noc muzeów, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich. W programie: zwiedzanie pałacu, wystawa fotograficzna w 20 rocznicę Hołdu Górali złożonego Janowi Pawłowi II w Zakopanem oraz Folk Kapeli Góralska Hora. Anegdoty o mieszkańcach pałacu i jego gościach opowiadać będą miedzy innymi biografowie Prymasa Wyszyńskiego i Jana Pawła II: p. Ewa Czaczkowska i p. Grzegorz Polak oraz współpracowniczka Prymasa- p. Anna Rastawicka. Rozpoczęcie o godz. 18.00, zakończenie o północy.
  3. W dniach 15 – 18 maja (od poniedziałku do czwartku) będzie miała miejsce w naszym kościele peregrynacja relikwii bł. Honorata Koźmińskiego. Szczegółowy plan nawiedzenia naszej świątyni przez relikwie znajduje się pod adresem:
    http://kapucyni.warszawa.pl/peregrynacja-relikwii-bl-honorata/
  4. W czwartek, 18 maja, przypada święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna, patrona dzieci. Namaszczenie dzieci olejem św. Feliksa – przez cały dzień.
  5. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość, także za pomoc w funkcjonowaniu kuchni dla bezdomnych i ubogich, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem. Obiecując codzienną modlitwę, życzymy radosnej niedzieli!