Komunikaty duszpasterskie2018-07-09T16:52:40+00:00

20. Niedziela Zwykła – 19.08.2018

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym mamy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

– we wtorek, wspomnienie św. Piusa X, papieża;

– we środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

– w piątek, święto Bartłomieja, apostoła;

– w sobotę, wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

  1. We czwartek przypada natomiast 23. dzień miesiąca. Z tej racji o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. ojca Pio. Uroczysta Msza św. z kazaniem o godz. 18:30 odprawiona zostanie w intencjach podanych na kartkach. Na zakończenie Eucharystii będzie można uczcić relikwie Świętego z Pietrelciny.
  2. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Pani Jasnogórskiej zawierzamy sprawy naszych rodzin, Kościoła, Ojczyzny, a także nasze osobiste.
  3. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne, jakiego od Was nieustannie doznajemy, niech Wam wynagrodzi Bóg swym błogosławieństwem. A święci, których będziemy wspominać w rozpoczynającym się tygodniu, niech wstawiają się za nami i wypraszają nam łaskę prawdziwej wiary i niezachwianej nadziei.
  4. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
18 sierpnia 2018|
Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies oraz kilka zewnętrznych wtyczek, pobierające Twoje dane takie jak IP (np. weryfikują czy nie jesteś robotem). Ze swojej strony wykorzystujemy dane tylko do celów statystycznych, nie przekazujemy ich osobom trzecim ani nie rozsyłamy spamu. Możesz stronie zabronić korzystania z Twoich danych, jednak niektóre elementy strony mogą nie działać tak jak powinny.

Wyrażam zgodę, Odmawiam

698