KOMUNIKATY – NIEDZIELA PALMOWA

  1. Przed kościołem członkowie Warszawskiego Koła Tow. Charytatywnego im. Ojca Pio rozprowadzają wykonane przez siebie palmy. Natomiast na dziedzińcu Klasztoru Towarzystwo i Fundacja Kapucyńska zorganizowały Kiermasz Wielkanocny, na którym wystawiają odzież, książki, mydełka, różańce i inne drobiazgi. Uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na budowę nowej jadłodajni dla ubogich i bezdomnych oraz świąteczną pomoc dla najuboższych. Zapraszamy od 10.00 do 14.00.
  2. Z 11 na 12 kwietnia w Archidiecezji Warszawskiej będzie miała miejsce Noc Konfesjonałów.
  1. W Wielki Czwartek, 13 kwietnia, o godz. 10.00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza tego dnia. Na zakończenie Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.
  1. W Wielki Piątek, 14 kwietnia, liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Natomiast o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny, rozpocznie się centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia  Kościół nie sprawuje  Eucharystii.   Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 23.00. W  tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W Wielką Sobotę, 15 kwietnia, liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, na którą przynosimy ze sobą świece. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny. Adoracji w nocy nie będzie. Po radosnym „Alleluja, Pan Zmartwychwstał” wyśpiewanym w czasie liturgii paschalnej spotkamy się jak ewangeliczne niewiasty w niedzielny poranek  przy pustym grobie Chrystusa, by w procesji Eucharystycznej uwielbić Boga za jego miłość silniejszą od śmierci. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja rozpocznie się o godz. 6.00, z tej racji Mszy o godz. 7.00 nie będzie.
  1. Spowiedź w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę przez cały dzień od godz. 7.00. Koniec spowiedzi, pół godziny przed rozpoczęciem liturgii.

Serdecznie dziękujemy Państwu za duchowe i materialnie wsparcie. Z serca składamy serdecznie Bóg zapłać i obiecujemy modlitwę.