KOMUNIKATY – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

  1. W poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, przypada 51. Światowy Dzień Pokoju. Obchodzić go będziemy pod hasłem: Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju. Polecamy lekturę orędzia Ojca Świętego Franciszka, przygotowanego na ten dzień.
  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. 6 stycznia 2018 roku, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 11.00, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę Świętą, która zostanie poprzedzona wręczeniem medali Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej.  Tego dnia, już po raz dziesiąty, z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli.  Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.
  3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00.
  4. Przyszła niedziela Chrztu Pańskiego, jako pierwsza w miesiącu jest niedzielą adoracyjną. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.15. W tym dniu, w Lublinie trzech naszych braci złoży śluby wieczyste. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  5. Zapraszamy do odwiedzenia ruchomej szopki bożonarodzeniowej, która w tym roku będzie czynna do 14 stycznia w godzinach od 10.00 do 20.00.
  6. Podnieś rękę, Boże Dziecię. Błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą.
  7. Radosnego świętowania w Rodzinie!