KOMUNIKATY – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres „Komunii Wielkanocnej”. Dzisiaj przeżywamy jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem: Dziękujemy za chleb. Wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem. Naszą wdzięcznością obejmujemy także życie i dzieło odnowy duchowej i moralnej w naszym Narodzie, które dokonało się przez posługę bł. Honorata Koźmińskiego.
  2. W poniedziałek, 5 czerwca, obchodzimy w kościele święto NMP Matki Kościoła. Rozpoczyna ono w liturgii okres zwykły w ciągu roku.
  3. W czwartek, 8 czerwca, przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. W piątek, 9 czerwca, wspominamy rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu, 11 czerwca o godz. 12.45, z Placu Trzech Krzyży pod hasłem Czas na Rodzinę  wyruszy XII Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału w Marszu wszystkich Wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi. Więcej informacji na plakacie.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz.18.00.
  7. Dzisiaj w całej Polsce zbierane są do puszek ofiary na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
  8. Za wszelkie dobro i stałą życzliwość wobec nas, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem. Radosnego świętowania w Duchu Świętym!