KOMUNIKATY – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

  1. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 11.00 odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. W środę 29 listopada obchodzimy w naszej rodzinie zakonnej święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.
  3. W czwartek 30 listopada będziemy obchodzić w liturgii święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny świętuje nasz Minister Prowincjalny o. Andrzej Kiejza. W naszej Wspólnocie mamy jeszcze trzech solenizantów: o. Andrzej Makowski, o. Andrzej Romanowski i o. Andrzej Wysk. Imieninowa Msza św. koncelebrowana o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy. Drogich Solenizantów polecamy  Waszym modlitwom.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent jest pamiątką radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa  i czasem przygotowania naszych serc do godnego przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe: codziennie o godz. 6.35 śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7.00 Msza św. Roratnia z formularza o Matce Bożej. Jako pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.15 aż do wieczornej Eucharystii, sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny.
  5. Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, to Mnieście uczynili. Za wszelkie dobro i życzliwość okazywaną nam nieustannie i hojne wspieranie budowy Domu bł. Aniceta Koplińskiego jałmużnika niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem, a św. Andrzej Apostoł niech wstawia się za nami.