KOMUNIKATY – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 12 czerwca, wspomnienie liturgiczne błogosławionych: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, prezbiterów, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego, zakonników oraz 103 Towarzyszy, męczenników; we wtorek święto św. Antoniego z Padwy; w sobotę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
  2. W czwartek, 15 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja Bożego Ciała rozpocznie się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00 pod przewodnictwem J.E. Kazimierza Kardynała Nycza. Bezpośrednio po niej wyruszy orszak procesyjny do 4 ołtarzy. W tym dniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15.
  3. W piątek, 16 czerwca, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  4. Za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego kościoła, klasztoru i prowadzonych dzieł, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.