Komunikaty – XXXII Niedziela Zwykła

  1. W pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.15 – do godz. 18.30. Na Eucharystii wieczornej będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
  2. W piątek 11 listopada, we wspomnienie św. Marcina z Tours, przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Polsce i wszystkich poległych w jej obronie.
  3. W Narodowe Święto Niepodległości, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem najwyższych władz państwowych. Eucharystii koncelebrowanej będzie przewodniczył J.E. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.
  4. Informujemy, że Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada br., w Narodowe Święto Niepodległości.
  5. W czerwcu br. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w roku stulecia śmierci o. Honorata Koźmińskiego, ogłosił bł. Honorata Patronem Roku 2017, razem ze św. bratem Albertem Chmielowskim. Z tej racji wydano okolicznościowy kalendarz na 2017 rok, który możny nabyć w zakrystii.
  6. Dziękując za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy nieustannie z Waszej strony, obiecujemy stałą modlitwę i prosimy Boga o błogosławieństwo dla Waszych Rodzin i wszystkich Bliskich.