Wieczorny koncert

We wtorek, 17 lipca o godzinie 20:00 obył się w naszym kościele koncert zatytułowany „Przy sercu króla Jana III Sobieskiego”. Był on częścią XXV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej, której jubileuszowa edycja rozpoczęła się 14 lipca w Warszawie, a trwać będzie ponad tydzień. W programie koncertu były utwory:

  • A.A. Schmelzer – Sonata „Victory of Christians over the Turks 1683”: A. Sapiecha, W. Maeseele, Chr. Urbanetz;
  • J.A. Hasse – Oratorium „I pellegrini”: E. Siedlecka-Kosińska, M. Krysztoforska-Beucher, M. Liweń, M. Gadaliński, A. Rewiński, D. Beucher.

Towarzyszyła orkiestra XXV MLAMD pod dyrekcją A. Sapiechy. Koncertmistrz, S. Standage.

Słuchacze wypełnili ławki kościoła. Koncert transmitowany był przez Program 2. Polskiego Radia oraz retransmitowany w krajach Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Całość zakończyła się o godzinie 22:00.

2018-07-18T09:15:25+00:0018 lipca 2018|Tagi: |
Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies oraz kilka zewnętrznych wtyczek, pobierające Twoje dane takie jak IP (np. weryfikują czy nie jesteś robotem). Ze swojej strony wykorzystujemy dane tylko do celów statystycznych, nie przekazujemy ich osobom trzecim ani nie rozsyłamy spamu. Możesz stronie zabronić korzystania z Twoich danych, jednak niektóre elementy strony mogą nie działać tak jak powinny.

Wyrażam zgodę, Odmawiam

682