1. Dzisiaj, w 1. Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem odnajdywania harmonii między oczekiwaniem na przyjście Pana a rozpoznawaniem Jego obecności w Kościele. Niech stanie się także pięknym okresem liturgicznym, który pomoże nam w przygotowaniu serc na radosne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nabożeństwa adwentowe: codziennie o godz. 6:35 śpiewane będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 7:00 Msza św. Roratnia z krótką homilią.
  2. Z racji 1. niedzieli miesiąca grudnia zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12:15 do 18:30. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  3. We środę, 4 grudnia, o godz. 18:00, jak co tydzień, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Nabożeństwo w każdy z tych dni, o godz. 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, jak też o świętość życia dla powołanych oraz do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i słabości naszych bliźnich.
  5. W niedzielę, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odbędzie się uroczyste ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w kościele paulinów pw. Ducha Świętego przy ul. Długiej 3.
  6. Także w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  7. W zakrystii można zaopatrzyć się już w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  8. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu bł. Aniceta, jałmużnika Warszawy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta niech oręduje za nami u swego Syna.

Wszystkim serdecznie życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu AD 2019.