1. Kościół w Polsce, poczynając od 1. Niedzieli Adwentu, kontynuuje program pogłębiania tajemnicy Eucharystii pod strategicznym hasłem „Eucharystia daje życie”. W roku duszpasterskim 2021/22, który dzisiaj się rozpoczyna, akcent położony jest na świętowanie niedzieli oraz owoce udziału we Mszy świętej. Hasło tego roku głosi: Posłani w pokoju Chrystusa, co nawiązuje do misji, której Chrystus Pan udziela wszystkim zebranym przy eucharystycznym stole. Określenia papieża Benedykta XVI takie, jak: „życie na sposób dnia Pańskiego” czy „eucharystyczny styl życia” wyznaczają kierunek naszej formacji duchowej.
  2. Msza święta Roratnia w naszym kościele od poniedziałku do soboty sprawowana jest o godzinie 7:00, a poprzedzona śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczynają się o godzinie 6:40. Serdecznie zapraszamy.
  3. Chcemy podjąć wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, prosząc miłosiernego Boga o łaskę dobrej spowiedzi dla nas samych oraz dla tych, którzy być może już dawno zaniedbali praktykę tego sakramentu. A zatem, zapraszamy do naszego kościoła w pierwszy 1. miesiąca na „Czas łaski”. O godzinie 19:30 sprawowana będzie liturgia słowa Bożego, następnie katecheza na temat żalu za grzechy, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia spowiedzi.
  4. W zakrystii można już zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  5. Sekretarz misyjny naszej kapucyńskiej prowincji przygotował kalendarz o nazwie „Pocztówka z Gabonu”. Jest to jednocześnie cegiełka na utrzymanie naszych obecności zagranicznych. Zachęcamy do nabycia kalendarza w zakrystii kościoła.
  6. W naszej wspólnocie dzisiaj swoje imieniny obchodzi brat Zdzisław Tokarczyk, natomiast w najbliższy wtorek, bracia Andrzej Baran i Andrzej Romanowski. Na Mszę świętą w intencji solenizantów zapraszamy 30 listopada na godzinę 7:00.
  7. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają:
  • w poniedziałek, święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
  • w piątek, wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  1. Składamy serdeczne podziękowania za Wasze wsparcie, dzięki któremu możemy podejmować różne dzieła, zwłaszcza pomocy ubogim. Pan niech obdarzy Was pokojem.