• We środę, 13 marca, będziemy obchodzili Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. A zatem, tego dnia o godz. 17:30 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy św. będzie przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy duchowni, osoby życia konsekrowanego, jak też wszyscy wierni świeccy.
  • Także we środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy i o 18:30 na Mszę św. w intencjach polecanych na kartkach.
  • 2. Niedziela Wielkiego Postu, poświęcona misjom Ad Gentes, w tym roku przypada 17 marca. Będziemy ją obchodzili pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami rozsianymi po całym świecie. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

– w piątki, o godz. 10:30 na Drogę Krzyżową dla korzystających z pomocy w Kuchni Ubogich;

– w piątki, o godz. 17:45 na Drogę Krzyżową dla wszystkich wiernych;

– w niedziele, o godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

  • Zachęcamy do lektury Orędzia Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post AD 2019. Jego tytuł brzmi: „Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych” (Rz 8,19).
  • Za wszelkie dobro, jakiego ciągle od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek.

Starajmy się na co dzień żyć bardzo konkretnie słowem Bożym, które niech nas prowadzi drogą prawdy i motywuje do szukania i czynienia dobra.