1. Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, tj. 23 lutego br. Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
  2. W czwartek, 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra. Niech będzie to czas  naszej gorącej modlitwy w intencji następcy św. Piotra  i całego Kościoła świętego.
  3. W piątek wypada 23 dzień  miesiąca, w którym wspominamy św. ojca Pio. O 17.45 nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze Świętym z Pietrelciny, a o godz. 18.30 uroczysta Msza święta  w podanych intencjach. Na zakończenie Eucharystii ucałowanie relikwii.
  4. 2. Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes w tym roku przypada 25 lutego. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszki jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.30 dla korzystających z pomocy w kuchni ubogich, o godz. 17.45 dla wszystkich wiernych. Gorzkie Żale z nauka pasyjną w niedziele o godz. 17.45.
  6. Za każde dobro jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. ojciec Franciszek. Ze swojej strony obiecujemy modlitwę za naszych Przyjaciół i Darczyńców.

Niech naszym zewnętrznym czynom pokuty towarzyszy duchowa odnowa życia osobistego i społecznego.