1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę czerwca, przypada XIV Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za jego Opatrzność, czuwającą na nami w obecnym trudnym czasie. Niech dzisiejsze świętowanie umocni naszą kulturę dziękczynienia.
  2. W najbliższy czwartek, 10 czerwca, przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświecenie ziół i kwiatów będzie miało miejsce podczas każdej Mszy świętej.
  3. W piątek, 11 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym kościele, według porządku dnia powszedniego. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim KEP, w tym roku przypada 100. rocznica poświecenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Dlatego podczas tej uroczystości na nabożeństwie czerwcowym odnowimy akt oddania narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na to ważne wydarzenie. Tego dnia z racji uroczystości nie obwiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Tenże dzień, to także 2. piątek miesiąca, a zatem dzień modlitwy za zmarłych polecanych na rocznych kartkach wypominkowych. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinnie 18:30 w intencji zmarłych, których imiona zapisaliśmy.
  5. W sobotę, 12 czerwca, wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.
  6. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 18:00.
  7. W naszym klasztorze trwają prace remontowe. Na parterze, gdzie znajduje się furta klasztorna i sala duszpasterska, są już wykonane wylewki i położona nowa płytka. Są przygotowywane ściany do malowania i zamontowania nowych drzwi oraz wymiany kilku okien. Została również wymieniona instalacja eklektyczna. Są także przygotowywane pomieszczenia, w których będą nowe łazienki. Dziękujemy za Waszą dotychczasową wrażliwość i pomoc finansową w prowadzeniu prac. Nadal pokornie prosimy, w miarę Waszych możliwości, o wsparcie materialne dla sfinalizowania remontu klasztoru, który wpisany jest do rejestru zabytków.
  8. Za wszelką życzliwość niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i wszelkiego dobra w życiu osobistym i rodzinnym.