1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w czwartek, 15 lipca, święto wielkiego teologa franciszkańskiego, biskupa i doktora Kościoła, świętego Bonawentury z Bagnoregio;
  • w piątek, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  1. Natomiast w środę, jak co tydzień, o godzinie 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami można składać do skarbony w kaplicy Matki Bożej lub w zakrystii.
  2. W piątek, z racji na 16. dzień miesiąca, na Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Honorata Koźmińskiego w polecanych Bogu intencjach.
  3. Ksiądz Kazimierz kardynał Nycz zwraca się z prośbą do wiernych: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją”.
  4. Za Waszą stałą życzliwość i pomoc, jakiej nieustannie doświadczamy, niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel niech otacza nas wszystkich swoją macierzyńską opieką.

Wszystkim życzymy mądrości Bożej, radosnej niedzieli i bezpiecznego odpoczynku!