1. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka dziś obchodzony jest III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym roku przypada on pod hasłem Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenia (Łk 1,50). W orędzie słyszymy takie wezwanie:

To właśnie osoby starsze przekazują nam naszą przynależność do świętego ludu Bożego. Kościół, podobnie jak społeczeństwo ich potrzebują. Przekazują oni teraźniejszości przeszłość, która jest niezbędna do budowania przyszłości. Czcijmy ich, nie pozbawiajmy siebie ich towarzystwa i nie pozbawiajmy ich naszego, nie pozwólmy, by byli odrzuceni!

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki to Sakramenty dają życie. Kapucyńska grupa 15 Brązowa wyruszy z naszego kościoła 6 sierpnia. Zapisy drogą internetową od 20 lipca do 02 sierpnia oraz przy naszym kościele 04 i 05 sierpnia od g. 1500 do 2000.
  Zapisy 312 WPP | Paulini Warszawa
 2. Dzisiaj wspominamy szczególnie świętego o. Pio. Odczytanie próśb i podziękowań za wstawiennictwem Świętego o g. 1800. Następnie msza święta, a po niej możliwość uczczenia relikwii Świętego.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek– wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła;
  • środa – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • sobota– wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
 4. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu Domu bł. Aniceta Jałmużnika, w którym mieści się Jadłodajnia ubogich i bezdomnych, a także za wszelką dobroć okazaną klasztorowi. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za Was i w Waszych intencjach.