1. Przyszła niedziela jako pierwsza w miesiącu jest niedzielą adoracyjną. Zapraszamy do wspólnego trwania przy Chrystusie obecnym dla nas w Najświętszym Sakramencie. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 12:15. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny.
  2. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, będziemy też obchodzić 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach, którzy jeszcze dziś żyją albo już odeszli do Pana, a zwłaszcza o tych, dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała długo po zakończeniu drugiej wojny światowej.
  3. Tegoż dnia, 1 sierpnia, oddajmy hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom stolicy, zatrzymując się na minutę ciszy w Godzinę „W”, czyli o 17:00, gdy odezwą się kościelne dzwony i zawyją wszystkie syreny w mieście.
  4. W minionym tygodniu, odbyła się w Zakroczymiu XXVI Kapituła Na kolejne trzechlecie ministrem prowincjalnym został wybrany brat Łukasza Woźniak, a wikariuszem prowincjalnym brat Tomasz Wroński. Wybrano także radnych prowincjalnych. Ministrowi prowincjalnemu i jego radnym życzymy asystencji Ducha Świętego i życzliwości braterskiej.
  5. Papież Franciszek ustanowił niedawno nowe święto, to jest Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ma być ono obchodzone w Kościele Katolickim w 4. niedzielę lipca, czyli właśnie dzisiaj po raz pierwszy przypada jego celebracja. Z tego tytułu wszystkim osobom starszym, babciom i dziadkom składamy życzenia pokoju, zdrowia, sił oraz mocnej wiary, a także Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa, których wspomnienie będziemy obchodzić jutro.
  6. Dzisiaj, w ramach pomocy poszkodowanym przez nawałnice i powodzie w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, trwa zbiórka dobrowolnych ofiar do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  7. Wszystkim naszym Przyjaciołom i Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiary składane na prowadzenie Domu błogosławionego Aniceta, jałmużnika Warszawy. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają dzieło prac remontowych w naszym klasztorze. Niech Opatrzność Boża czuwa nad Wami.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionych dni w rozpoczynającym się nowym tygodniu.