1. W sobotę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. W naszym rejonie walczył i stacjonował w klasztorze batalion “Gozdawa”, w którego szeregach znalazł się także poeta Krzysztof Kamil Baczyński. W podziemiach kapucyńskiego kościoła zorganizowano szpital polowy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach, którzy jeszcze dziś żyją, którzy już odeszli do Pana, a szczególnie o tych, dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała długo po zakończeniu II wojny światowej. Można zajść na chwilę modlitwy do Kaplicy Królewskiej przy zakrystii, gdzie znajduje się obraz Chrystusa Miłosiernego na tle płonącej Warszawy namalowany w 1943 roku przez prof. Zdzisława Eichlera.
  2. Tegoż dnia, 1 sierpnia, oddamy hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom stolicy zatrzymując się na minutę ciszy w Godzinę „W”, czyli o 17:00, gdy odezwą się kościelne dzwony i zawyją wszystkie syreny w mieście.
  3. W tym tygodniu przypada 1. sobota miesiąca. Nabożeństwo odbędzie się, jak zwykle, o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W sierpniu Kościół zachęca dorosłych do podjęcia abstynencji od alkoholu i wynagradzania za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Dobrowolna abstynencja i modlitwa są wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu.
  5. Wszystkim naszym Przyjaciołom i Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiary składane na prowadzenie Domu błogosławionego Aniceta, jałmużnika Warszawy. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionych dni w rozpoczynającym się nowym tygodniu naszego życia.