1. We czwartek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym rejonie walczył i stacjonował w klasztorze batalion „Gozdawa”, w którego szeregach znalazł się także poeta Krzysztof Kamil Baczyński. W podziemiach kapucyńskiego kościoła zorganizowano szpital polowy. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach, którzy jeszcze dziś żyją, którzy już odeszli do Pana, a szczególnie o tych, dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała długo po zakończeniu II wojny światowej. Można zajść na chwilę modlitwy do Kaplicy Królewskiej przy zakrystii, gdzie znajduje się obraz Chrystusa Miłosiernego na tle płonącej Warszawy namalowany w 1943 r. przez Zdzisława Eichlera.
  2. Tegoż dnia, 1 sierpnia, oddamy hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom stolicy zatrzymując się na minutę ciszy w Godzinę „W”, czyli o 17:00, gdy zawyją wszystkie syreny.
  3. W piątek, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu, nawiedzając nasz kościół, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w tym dniu, według porządku dnia powszedniego.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Nabożeństwa w każdy z tych dni będą o godz. 18:00.
  5. Bracia Kapucyni z Zakroczymia wraz z Grupą modlitwy ojca Pio organizują rekolekcje w Asyżu i w San Giovanni Rotondo. Termin rekolekcji to 19-27 września 2019 r. Zainteresowanych odbyciem takich dni odnowy duchowej prosimy o kontakt z gwardianem klasztoru zakroczymskiego: br. Wojciech Sugier, kom. 603 262 123.

Wszystkim naszym Przyjaciołom i Darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiary składane na prowadzenie Domu bł. Aniceta, Jałmużnika Warszawy. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami.

Życzymy radosnej niedzieli i błogosławionych dni w nadchodzącym tygodniu.