1. W środę, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym rejonie walczył i stacjonował w klasztorze batalion „Gozdawa”, a w jego szeregach znalazł się także poeta Krzysztof Kamil Baczyński. W podziemiach kościoła był szpital polowy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, także o tych, dla których walka o suwerenną Ojczyznę trwała jeszcze długo po zakończeniu drugiej wojny światowej. Uczyńmy to w sposób szczególny o godzinie 17.00 (Godzina „W”) oddając hołd poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. W kaplicy przy zakrystii jest obraz Chrystusa Miłosiernego na tle płonącej Warszawy namalowany 1943 r. przez pana Zdzisława Eichlera.
  2. W czwartek, 2 sierpnia, we wszystkich kościołach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. w tym dniu będą jak w dzień powszedni.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Na odpowiednie nabożeństwa zapraszamy o godzinie 18.00.
  4. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę dokona się uroczyste poświecenie Domu bł. Aniceta Jałmużnika Warszawy. Dziękczynnej Mszy o godzinie 11.00 za Darczyńców i przyjaciół będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, który wygłosi słowo Boże i po Eucharystii dokona poświecenia Domu (wejście od ul. Kapucyńskiej).
  5. Serdecznie dziękujemy Wam, moi Drodzy, za wszelkie dobro jakie od Was otrzymujemy. Niech Opatrzność Boża czuwa nad nami. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, błogosławionych dni tygodnia i dużo dobrego wypoczynku dla przeżywających urlopy.