1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godzinie 12:15, trwać będzie do 18:30. Zachęcamy do adoracji. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny, a poprzedzi ją nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego godzinie 18:00.
  2. Dziś oddajemy hołd poległym i żyjącym Powstańcom Warszawskim oraz mieszkańcom Stolicy, zatrzymując się na minutę ciszy w Godzinę „W”, czyli o 17:00, gdy odezwą się kościelne dzwony i zawyją wszystkie syreny w mieście. Można też dziś zajść na chwilę modlitwy do Kaplicy Królewskiej przy zakrystii, gdzie znajduje się obraz Chrystusa Miłosiernego na tle płonącej Warszawy, namalowany w 1943 roku przez Zdzisława Eichlera.
  3. W poniedziałek, 2 sierpnia, w zakonach franciszkańskich obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy świętych w tym dniu jak w dzień powszedni. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej.
  4. W piątek, 6 sierpnia, uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele jest to także uroczystość odpustowa z racji tytułu kościoła. W tym dniu o godzinie 6:00 zostanie odprawiona Msza święta dla pielgrzymów grupy „15-stka Brązowa”, którzy wyruszą na pątniczy szlak do Pani Jasnogórskiej. Msze święte tego dnia według porządku dnia powszedniego. Uroczystej Eucharystii o godzinie 18:30 będą przewodniczyć nasi współbracia ze wspólnot franciszkańskich z terenu Starego Miasta. Ta wieczorna Msza święta będzie sprawowana w intencji naszych Przyjaciół i Darczyńców. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Nabożeństwa, jak zwykle, będą o godzinie 18:00.
  6. W naszym klasztorze kończy się pierwsza część remontu. Zostały przygotowane nowe rozmównice, pokoje gościnne i sala duszpasterska. Odnowiony został hol furty klasztornej i pomieszczenie dla furtiana. Trwają już prace związane z utworzeniem nowego pionu sanitarnego na trzech piętrach klasztoru. Na ten konieczny i dość kosztowny remont nie otrzymaliśmy żadnej dotacji. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie, w miarę możliwości, tego ważnego dla nas dzieła. Ofiary można wpłacać w zakrystii lub też złożyć do skarbony „Na potrzeby Kościoła”, a także można przelać je bezpośrednio na konto klasztoru, którego numer podany jest na naszej stronie internetowej, z dopiskiem „remont klasztoru”. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz klasztoru, dzieła misyjnego naszej Prowincji oraz dla bezdomnych, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek.

Wszystkim życzymy nowego, przemienionego życia w Chrystusie Jezusie Panu naszym. Niech prorocze światło chwały z Góry Tabor opromienia naszą drogę życia.