1. Dzisiaj, zgodnie ze starożytną tradycją sięgającą czasów świętego Franciszka, można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, z racji na święto Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli, choć liturgię Eucharystii celebrujemy według formularza niedzielnego.
  2. Dziś także w naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 12:15 brat Piotr Strełko przyjmie Krzyż Misyjny z rąk Ministra Prowincjalnego Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Brat Piotr zostanie posłany do Gruzji, by tam swoim życiem i głoszeniem Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie służyć miejscowemu Kościołowi. Polecamy brata Piotra Waszej pamięci modlitewnej.
  3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, jak zwykle po Mszy świętej o godzinie 12:15 i trwać będzie do godziny 18:30. Zachęcamy do adoracji. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  4. We czwartek, 6 sierpnia, uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele jest to także doroczna uroczystość odpustowa z racji tytułu kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Uroczystej Eucharystii o godzinie 18:30 będą przewodniczyć współbracia ze wspólnot franciszkańskich z terenu Starego Miasta. Msza święta będzie sprawowana w intencji naszych Przyjaciół i Darczyńców.
  5. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz klasztoru, dzieła misyjnego naszej Prowincji i dla bezdomnych, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek.

Wszystkim życzymy nowego, przemienionego życia w Chrystusie Jezusie Panu naszym. Niech prorocze światło chwały z Góry Tabor opromienia naszą drogę życia.