1. Dzisiejsza niedziela, jako pierwsza w miesiącu, jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godz. 12.15, trwać będzie do godz. 18.30. Zachęcamy do adoracji. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  2. Dziękujemy Bogu za nową jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących, która stanowi zasadniczą część Domu bł. Aniceta Jałmużnika. Dom ten został dziś poświęcony przez ks. kard. Kazimierza Nycza. Wszystkich Budowniczych, Darczyńców i Przyjaciół, którzy wspierali nas duchowo i materialnie w budowaniu Domu ogarniamy serdeczną modlitwą.
  3. Jutro, 6 sierpnia, uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele jest to także uroczystość odpustowa z racji tytułu kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.30 będą przewodniczyć współbracia ze wspólnot franciszkańskich z terenu Starego Miasta. Msza święta będzie sprawowana w intencji naszych Przyjaciół i Darczyńców.
  4. Także jutro, 6 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 6.00, wyruszy z naszego kościoła grupa „15-stka Brązowa”, która stanowi część Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej na Jasną Górę. Pątników polecamy opiece Pani Jasnogórskiej.
  5. Za wszelkie dobro świadczone na rzecz klasztoru, jak też dzieła pomocy dla ubogich i bezdomnych, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty ojciec Franciszek. Wszystkim życzymy nowego, przemienionego życia w Chrystusie Jezusie Panu naszym. Niech prorocze światło chwały z Góry Tabor opromienia naszą drogę życia.