1. Dnia 13 sierpnia przypada 2. piątek miesiąca, zapraszamy zatem na modlitwę w intencji zmarłych polecanych na rocznych kartkach wypominkowych. Różaniec odmówimy o godzinie 18:00, a następnie będzie celebrowana Msze święta w ich intencji.
  2. W niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół odbywać się będzie po każdej Mszy świętej. Dzień ten, to także 101. rocznica „Cudu nad Wisłą”, heroicznego czynu oręża polskiego Drugiej Rzeczypospolitej w walce z bolszewickim najeźdźcą. Dziękując Bogu za dar obronionej suwerenności Polski i przechowując pamięć o tamtych wydarzeniach, módlmy się za poległych obrońców Ojczyzny. Jest to także Dzień Wojska Polskiego. Pamiętajmy więc w naszej modlitwie również o naszym wojsku, które strzeże bezpieczeństwa granic państwa.
  3. Jako wspólnota Kościoła czujmy się zaproszeni teraz – ku końcowi wakacji, kiedy często podejmowane są ważne decyzje życiowe – aby towarzyszyć młodym ludziom w ich rozeznaniu poprzez naszą modlitwę o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zdecydowanie powinniśmy także modlić się za tych, którzy już przyjęli dar powołania, aby wiernie naśladowali Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza i Zbawiciela.
  4. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a święty Maksymilian Maria Kolbe, którego liturgicznie będziemy wspominać w sobotę, 14 sierpnia, niech wstawia się za nami.

Wszystkim życzymy prawdziwego spotkania z Bogiem i radosnego świętowania niedzieli w rodzinie i we wspólnocie Kościoła.