1. W dniu 14 sierpnia, przypada 2. piątek miesiąca, a więc zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych na rocznych kartkach wypominkowych. Różaniec odmówimy o godzinie 18:00, a następnie zostanie odprawiona Msza święta w intencji tychże zmarłych.
  2. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół nastąpi po każdej Mszy świętej. Jest to także 100. rocznica Cudu nad Wisłą, heroicznego czynu oręża polskiego Drugiej Rzeczypospolitej w walce z bolszewickim najeźdźcą. Dziękując Bogu za dar obronionej suwerenności Polski i przechowując pamięć o tamtych wydarzeniach, módlmy się za poległych obrońców Ojczyzny. W tym dniu obchodzimy również Dzień Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie także o naszym wojsku, o żołnierzach, którzy aktualnie strzegą bezpieczeństwa granic Polski.
  3. Kościół zaprasza nas, abyśmy poprzez modlitwę włączyli się w dzieło nowych powołań do kapłaństwa i do życia konsekrowanego oraz do modlitwy za tych, którzy przyjęli już powołanie, by wiernie naśladowali Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza i Zbawiciela.
  4. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a święty Maksymilian Maria Kolbe, którego w piątek, 14 sierpnia, w liturgii będziemy wspominać, niech wstawia się za nami.

Wszystkim życzymy prawdziwego spotkania z Bogiem i radosnego świętowania niedzieli w rodzinie i we wspólnocie Kościoła.