1. We czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Poświęcenie kwiatów, ziół i owoców będzie po każdej Mszy św.
  2. W tym samym dniu, 15 sierpnia, przypada też 99. rocznica Cudu nad Wisłą, heroicznego czynu oręża polskiego Drugiej Rzeczypospolitej w walce z bolszewickim najeźdźcą. Dziękując Bogu za dar obronionej suwerenności Polski i przechowując pamięć o tamtych wydarzeniach, módlmy się za wszystkich poległych obrońców Ojczyzny.
  3. Dzień 15 sierpnia jest także świętem Wojska Polskiego. Pamiętajmy w tym dniu o całym wojsku i o wszystkich żołnierzach, którzy strzegą granic naszego państwa.
  4. W piątek, 16 sierpnia, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  5. Kościół zaprasza nas, abyśmy poprzez modlitwę włączyli się w dzieło troski o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz zachęca do modlitwy za tych, którzy przyjęli już powołanie, aby wiernie naśladowali Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza i Zbawiciela, który ich powołał.
  6. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a św. Maksymilian Maria Kolbe, którego liturgicznie będziemy wspominać we środę, 14 sierpnia, niech wstawia się za nami.

Na dzisiejszy Dzień Pański życzymy wszystkim owocnego spotkania z Bogiem i radosnego świętowania dnia niedzielnego we wspólnocie rodziny, przyjaciół i Kościoła!