1. W 2. Niedzielę Adwentu obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym celu prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszki.
  2. W piątek, 13 grudnia, przypada 38. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Niech pamięć o tym dramatycznym wydarzeniu stanie się okazją do modlitwy za tych wszystkich, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny płacąc za nią ogromną cenę, niekiedy nawet cenę własnego życia.
  3. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6:35 śpiewane są w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a następnie o godz. 7:00 celebrowana Msza św. Roratnia z homilią.
  4. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje adwentowe ze Stefanem Wyszyńskim, które poprowadzi br. dr Gabriel Bartoszewski. Temat rekolekcji: „Jestem Waszym ojcem i pasterzem”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę, 15 grudnia, na Mszach św. o godz. 9:30; 11:00; 12:15 i 18:30. W poniedziałek zaś i we wtorek, 16 i 17 grudnia, na Mszach św. o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się już w poświęcone opłatki wigilijne.
  6. W 2. i 3. Niedzielę Adwentu Fundacja Kapucyńska organizuje Kiermasz Bożonarodzeniowy. Oryginalne upominki ręcznie wykonane przez podopiecznych Domu bł. Aniceta, jałmużnika Warszawy, będą dostępne dziś, 8 grudnia, oraz za tydzień, 15 grudnia, na tarasie przed naszym kościołem. Zakup któregoś z proponowanych artefaktów da możliwość wsparcia działalności Fundacji Kapucyńskiej oraz pomocy w prowadzeniu Jadłodajni dla potrzebujących.
  7. Wszystkim dziękujemy za troskę o nasz kościół, klasztor i dzieła prowadzone przy nim. Waszą ofiarność niech wynagrodzi Bóg swoim błogosławieństwem.

Pan uczynił nam wielkie rzeczy i radość nas ogarnęła (Ps 126).