1. Dziś, w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tej intencji prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła.
  2. We czwartek, 13 grudnia, przypada 37. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Niech to wspomnienie zainspiruje nas do modlitwy za tych wszystkich, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny płacąc za to ogromną cenę, niekiedy nawet własnego życia. Zachęcamy do rzetelnej i pogłębionej refleksji nad historią i teraźniejszością Polski.
  3. W czasie Adwentu codziennie o godz. 6:35 w naszym kościele śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a Msza św. Roratnia z homilią o godz. 7:00 odprawiana jest według formularza o Matce Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencjach zapisanych do ksiąg św. Jana Pawła II i bł. Honorata, które wyłożone są w kaplicy Błogosławionego.
  5. W dniach od 16 do 19 grudnia (niedziela do środy) w Archikatedrze Warszawskiej odbędą się rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na Mszach św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 19:00 i 21:00, a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00. Rekolekcje te są zasadniczo dla parafii katedralnej, ale też pozostają otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Poprowadzi je br. Waldemar Grubka, wikary i ekonom naszego klasztoru warszawskiego.
  6. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone już opłatki wigilijne.
  7. Wszystkim dziękujemy za troskę o kościół, klasztor i dzieła prowadzone przy nich. Waszą ofiarność niech wynagrodzi Bóg swym błogosławieństwem.

Pan uczynił nam wielkie rzeczy i radość nas ogarnęła (Ps 126).