W uroczystość Narodzenia Pańskiego AD 2021, jak co roku, uruchomiona została w krypcie naszego kościoła Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa. Pierwotnie miała ona funkcjonować do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego tego roku. Jednak po konsultacjach zapadła decyzja, aby ostatnim dniem jej otwarcia była niedziela, 16 stycznia obecnego roku. Szopka będzie otwarta dla nawiedzających:

  • w dni powszednie od 12:00 do 18:30;
  • w soboty, niedziele i święta od 11:00 do 18:30.
  1. Dwaj nasi współbracia: Szymon Janowski i Szymon Kopko, w najbliższą środę obchodzą swoje imieniny. Tego dnia w intencji solenizantów będziemy się modlić na Mszy świętej o godzinie 7:00 rano.
  2. W czwartek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia w zakrystii będzie do nabycia poświęcona kreda oraz kadzidło. Drzwi naszych domów naznaczamy symbolem C+M+B 2022, co jest skrótem łacińskich słów: „Christus mansionem benedicat” (a po polsku znaczy: Niech Chrystus błogosławi temu domowi), przez co chcemy przekazać błogosławieństwo wyrażone przez kapłana podczas liturgii Objawienia Pańskiego. W tenże dzień uroczystości zapraszamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli AD 2022, który rozpocznie się na Placu Zamkowym o godzinie 11:55.
  3. Chcemy podjąć wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, prosząc dobrego Boga o łaskę dobrej spowiedzi dla nas samych oraz tych, którzy może dawno nie byli u tego sakramentu. Dlatego w 1. piątek miesiąca zapraszamy na modlitewne spotkanie „Czas łaski”. O godzinie 19:30 rozpocznie się liturgia słowa Bożego, następnie będzie katecheza na temat mocnego postanowienia poprawy, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  4. W kalendarzu liturgicznym przypadają w tym tygodniu:
  • w poniedziałek, 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • w czwartek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego.

Dziękujemy za wszelkie przejawy Waszej troski wobec nas oraz ubogich, którym posługujemy. W nowym roku Pańskim 2022 życzymy wszystkim sił potrzebnych do pełnienia woli Bożej na każdy dzień.