1. W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat Z misjonarzami budujemy Kościół. Chcemy w ten sposób uświadomić sobie, że wraz z naszymi misjonarzami i misjonarkami, modlitwą, postem i ofiarami, przyczyniamy się do budowy wspólnot wiary w krajach misyjnych oraz umacniamy naszą eklezjalną świadomość w Polsce. W zakrystii można nabyć kalendarz – cegiełkę na utrzymanie kapucyńskich misji w Gabonie.
  2. Dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po mszy świętej o g. 1215 i potrwa do wieczornego nabożeństwa.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1745; Droga krzyżowa w piątki o 1745.
  4. W niedzielę 12 marca o g. 1400 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży odbędzie się koncert staropolskich pieśni pasyjnych Ach nam nędznym, dedykowany Służebnicy Bożej Matce Kazimierze Gruszczyńskiej, założycielce Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej i Filharmonii Narodowej, zespół instrumentalny Con passione oraz Chór AVE. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za Wasze wsparcie, dzięki któremu możemy podejmować różne dzieła, zwłaszcza pomocy ubogim. Pan niech obdarzy Was pokojem.