1. Druga niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Obchodzimy ją w tym roku pod hasłem „Eucharystia i misje”. Obecnie na świecie posługuje ponad dwa tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski, a w tym kilkudziesięciu współbraci z naszej Prowincji. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach tych, którzy poświęcają się pracy misyjnej. Możemy także wesprzeć ich materialnie ofiarami składanymi do skarbony przy drzwiach kościoła.
  2. W piątek, 13 marca, przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. W tym roku przypada także stulecie urodzin świętego Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 10:30 dla korzystających z pomocy w kuchni ubogich, a o godz. 17:45 dla wszystkich wiernych;
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17:45.
  1. Przypominamy, że z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowana jest Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu, planowana na niedzielę, 17 maja tego roku. Będzie ona wyrazem dziękczynienia Bogu za życie i pontyfikat Papieża Polaka. Centralnym i wspólnym dla wszystkich punktem pielgrzymki będzie Msza święta odprawiona o godz. 10:30 na Placu świętego Piotra pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.
  2. Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy nieustannej przemiany serca i bliskości z Bogiem.