1. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes jest to dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszki jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.30 dla korzystających z pomocy w kuchni ubogich, o godz. 17.45 dla wszystkich wiernych. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.45.
  3. W sobotę, 3 marca 2018 roku, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia podniesienia przez papieża Piusa VII diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się konferencją o godz. 10.00. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.
  4. W sobotę, 3 marca 2018 roku, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Kardynała, także w niedzielę, 4 marca 2018 roku, w dzień imienin Pasterza Archidiecezji.
  5. Dziękujemy Państwu za wsparcie duchowe i materialne w budowie Domu bł. Aniceta dla bezdomnych i potrzebujących oraz troskę o nasz  Klasztor. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszej intencji.