1. Dzisiejsza 2. niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Obchodzimy ją w tym roku pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Obecnie na świecie posługuje ponad dwa tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski, w tym kilkudziesięciu współbraci z naszej Prowincji. Możemy ich także wesprzeć materialnie ofiarami składanymi do skarbony przy drzwiach kościoła. W zakrystii można też nabyć piękny album ze zdjęciami pod tytułem „Cappuccino na równiku” pokazujący 20 letnią prace misyjną naszych braci w Gabonie.
  2. We środę, 3 marca, przypada 14. rocznica nominacji księdza kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast we czwartek, 4 marca, dzień imienin Pasterza Archidiecezji Warszawskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji księdza Kardynała.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Nabożeństwa we czwartek i w sobotę będą o godzinie 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, i o świętość życia dla powołanych oraz do wynagradzania Najświętszemu Sercu Jezusa za nasze grzechy i słabości naszych bliźnich.
  4. Za tydzień, w 1. niedzielę miesiąca marca zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12:15 aż do nabożeństwa Gorzkich Żali. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17:45;
  • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godzinie 17:45.
  1. Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, także za jałmużnę wielkopostną na rzecz ubogich, którym pomagamy w Jadłodajni, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy nieustannej przemiany serc i bliskości z Bogiem.