1. Dzisiaj jest ostatni dzień otwarcia naszej Ruchomej Szopki Bożonarodzeniowej. Będzie ona dziś czynna od godziny 11:00 do godziny 18:30. Do dnia 2 lutego przy naszej klasztornej furcie będzie możliwość indywidualnego umówienia się na zwiedzanie Szopki.
  2. W poniedziałek, 17 stycznia, będzie obchodzony XXV Dzień Judaizmu. Jego hasłem jest werset z proroka Izajasza: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8). Msza święta i spotkanie na temat działania Forum Dialogu odbędzie się w kościele środowisk twórczych świętego Brata Alberta i świętego Andrzeja Apostoła o godzinie 17:00.
  3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy obchodzili w dniach 18-25 stycznia pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Szczegółowy program na plakacie przed kościołem.
  4. Dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego pana organisty, Bartosza Borkowskiego, oraz skrzypaczki, pani Anny Narożnik Trus.
  5. Natomiast Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza za tydzień w niedzielę, 23 stycznia, na Mszę świętą o godzinie 18:30, a po niej na wspólne kolędowanie.
  6. Na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego Vocore zapraszamy w niedzielę, 30 stycznia, po Mszy świętej o godzinie 18:30. Artyści wykonają kolędy i pastorałki pochodzące z różnych stron świata, kompozycje śpiewane przez pokolenia oraz napisane współcześnie. W repertuarze znajdą się także utwory kompozytorów śpiewających w zespole.
  7. W kalendarzu liturgicznym przypadają:
  • w poniedziałek, 17 stycznia, wspomnienie świętego Antoniego, opata;
  • w środę, 19 stycznia, wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w piątek, 21 stycznia, wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Dziękujemy za wszelką okazaną nam pomoc, zarówno duchową jak i materialną, jakiej doświadczamy z Waszej strony. Dobry Bóg niech Wam błogosławi.