1. W związku z trwającą wizytacją kanoniczną parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, do której należy nasz klasztor, dzisiaj, to jest 19 stycznia, o godz. 12:15 ks. bp Tadeusz Pikus odprawi w naszym kościele Mszę św. i wygłosi słowo Boże.
  2. Oprawę muzyczną na Mszy św. z ks. Biskupem przygotował Chór Kameralny Dziennikarzy przy Warszawskim Oddziale SDP, prowadzony przez panią Elżbietę Wieteskę-Czechowicz. Bezpośrednio po Eucharystii chór wystąpi z koncertem „Polskie kolędy i pastorałki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. Od dziś do najbliżej soboty, 25 stycznia, trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego tygodnia jest: „Życzliwymi bądźcie” (Dz 28,2).
  4. We czwartek, w 23 dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 18:00 na nowennę do św. ojca Pio, a następnie na uroczystą Mszę św. sprawowaną w zapisanych intencjach. Na zakończenie Eucharystii, adoracja relikwii św. Stygmatyka.
  5. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et miseraNiedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w 3. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W tym roku 1. Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia. W tym dniu o godz. 18:00 zostanie odprawione nabożeństwo Słowa Bożego.
  6. Zachęcamy, aby 1% podatku dochodowego przekazać bezpośrednio na Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego, która wspiera warszawski klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w prowadzeniu Domu bł. Aniceta dla posługi ludziom bezdomnym i potrzebującym pomocy materialnej oraz duchowej. Codziennie wydajemy około 300 posiłków osobom głodnym i zziębniętym, troszczymy się też dla nich o odzież, obuwie, wsparcie medyczne i różnorodną pomoc w procesie wychodzenia z bezdomności:
  • KRS Fundacji Kapucyńskiej – 000037379
  1. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz kościoła i klasztoru oraz na funkcjonowanie Domu bł. Aniceta Koplińskiego dla ludzi bezdomnych i będących w potrzebie. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w Waszych intencjach.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i radosnego świętowania w Panu!