1. Jutro, w poniedziałek, z racji na 16. dzień miesiąca, na Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Honorata Koźmińskiego w polecanych Bogu intencjach.
  2. W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii wspominali:
  • we wtorek, świętego Jacka, dominikanina;
  • w piątek, świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • w sobotę, świętego Piusa X, papieża.
  1. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 9:30. Po zakończeniu Eucharystii członkowie wspólnoty spotkają się w sali przy Ruchomej Szopce.
  2. Za wszelką życzliwość oraz wsparcie duchowe i materialne jakiego od Was ciągle doznajemy, szczególnie podczas remontu klasztoru, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem. A Maryja Wniebowzięta, której uroczystość dziś obchodzimy, niech wyprasza łaskę prawdziwej wiary i niezachwianej nadziei oraz gorliwości w podążaniu do naszej ojczyzny w Niebie.
  3. Wszystkim Solenizantom, którzy będą świętować swoje imieniny w nachodzących dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Poniższe, znamienne słowa księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, niech nam towarzyszą w tym tygodniu:

  • „Bóg jest przeciwnikiem naszego minimalnego programu, który niekiedy sobie zakreślimy, mówiąc: masz mnie całego i czego chcesz więcej? Tymczasem On powiada: chcę ciebie jeszcze większego, jeszcze wspanialszego”.