1. Dwa lata temu zerwało się serce w naszym dzwonie, który wzywał na modlitwę Anioł Pański trzy razy dziennie. W tym czasie udało nam się uzyskać większość środków pieniężnych na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem i montażem nowego dzwonu. Będzie nosił imię bł. Marka z Aviano, kapelana wojsk Odsieczy Wiedeńskiej. Poświęcenie instrumentu planujemy na 340. rocznicę zwycięstwa, 12 września. Zwracamy się do Was z pokorną prośbą o dofinansowanie tego przedsięwzięcia i dziękujemy za już udzieloną.
 2. W najbliższą środę, 23 sierpnia, chcemy szczególnie modlić się za wstawiennictwem św. o. Pio. Zapraszamy na nabożeństwo wraz z odczytaniem próśb o g. 1800, a następnie na mszę świętą. Intencje można złożyć w zakrystii lub przed figurą Świętego.
 3. Zapraszamy na spotkanie Golgoty Młodych organizowane przez naszą prowincję kapucynów w Serpelicach nad Bugiem w dniach 24-27 sierpnia. Tematem tego roku będzie Młode wino –Ewangelia, w której uczniowie świętują obecność Jezusa, dopóki On jest z nimi (Mk 2, 18-22). Oprócz rozważań wokół istoty postu i ascezy, pochylimy się nad wymiarem duchowości, czyli naszego odniesienia do Boga.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek– wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • wtorek– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
  • środa – wspomnienie bł. Bernarda z Offidy, kapucyna;
  • czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • piątek– wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona FZŚ;
  • sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 5. Bardzo dziękujemy za wsparcie, jakiego nam udzielacie każdego dnia. Dzięki niemu możemy pomagać potrzebującym przychodzącym do nas oraz utrzymać kościół i klasztor. Pan niech Was obdarzy swoim pokojem!

Ilustracja z Ewangeliarza egipskiego (ok. 1684)