1. W najbliższy wtorek, 23 sierpnia, chcemy szczególnie modlić się za wstawiennictwem św. o. Pio. Zapraszamy na nabożeństwo wraz z odczytaniem próśb o g. 1800, a następnie na mszę świętą. Intencje można złożyć w zakrystii lub przed figurą Świętego.
 2. Zapraszamy na spotkanie Golgoty Młodych organizowane przez naszą prowincję kapucynów w Serpelicach nad Bugiem w dniach 25-28 sierpnia. Tematem tego roku będzie „Pojednanie”. Chcemy zatrzymać się nad tym ważnym zagadnieniem w odniesieniu do naszej osobistej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.
 3. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Zaproszenie dedykowane jest dla osób z Duszpasterstwa Akademickiego.
  Termin: 27 sierpnia – 5 września 2022r. W programie: Codzienna Eucharystia i modlitwa osobista, Wejście na górę Podbrdo z modlitwą różańcową, Droga krzyżowa na górę Krizevac, Spotkanie w Kaplicy Błogosławieństw, Konferencje tematyczne i świadectwa osób m.in. z Ośrodka dla uzależnionych Cenacolo, Wypoczynek przy wodospadach Kravica, Zwiedzanie Mostaru (zabytki UNESCO), Wyjazd do Surmanci (Ikona Jezusa Miłosiernego), Wypoczynek nad morzem w Neum lub w Makarskiej.
  Koszt wyjazdu: 650 pln + 270 euro. W cenie pielgrzymki: transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek, wideo. Noclegi w Medjugorie ze śniadaniami i obiadokolacjami, ubezpieczenie obejmujące KL i NNW. Obsługa pilota, opieka duszpasterza. Pozostałe wyjazdy z oferty.
  Kontakt do organizatorów: +48 668 282 223 i medjugorjeda2022@gmail.com
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
  • wtorek – wspomnienie bł. Bernarda z Offidy, kapucyna;
  • środa – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • czwartek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona FZŚ;
  • piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
  • sobota – wspomnienie św. Moniki.
 5. Dziękujemy za Waszą obecność i wspieranie nas w utrzymaniu klasztoru oraz ubogich, którzy są powierzeni naszej opiece. Dobry Bóg niech Was umacnia swoją łaską.