1. Jutro, w poniedziałek, jak w każdy 23. dzień miesiąca, w naszym kościele wspominamy świętego Ojca Pio. Nabożeństwo z odczytaniem polecanych na kartkach podziękowań i próśb rozpocznie się o godzinie 18:00, a następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w podanych intencjach.
  2. We czwartek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele będą jak w dzień powszedni.
  3. Ponadto w kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek, świętego Bartłomieja, apostoła;
  • we środę, świętego Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
  • w piątek, świętą Monikę;
  • w sobotę, świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W sobotę, 28 sierpnia, w bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godzinie 19:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji o dobre owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz Kazimierz kardynał Nycz. Zachęcamy do udziału w tej Mszy świętej i do wspólnej modlitwy.
  2. Waszą życzliwość i każdy wyraz pomocy niech wynagrodzi Bóg swym obfitym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna Częstochowska niech strzeże Kościoła świętego, Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli, która jest paschą tygodnia. Wstawiennictwo świętego Ojca Pio niech nam towarzyszy.