1. We środę, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym kościele jak dzień powszedni.
  2. Ponadto w kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  • – we czwartek, świętą Monikę, matkę świętego Augustyna;
  • – w piątek, świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • – w sobotę, męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  1. W piątek, 28 sierpnia w bazylice archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godzinie 19:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji o dobre owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Arcybiskupa Warszawskiego i Gnieźnieńskiego oraz Prymasa Polski. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej i do wspólnej modlitwy.
  2. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza do odwiedzenia nowo otwartej wystawy pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy dwóch wielkich postaci: papieża Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Film, muzyka, sztuka i liczne eksponaty pomagają w duchowym i bardzo żywym spotkaniu naszych znamienitych rodaków.
  3. Waszą życzliwość i każdy wyraz pomocy niech wynagrodzi Bóg swym obfitym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna Częstochowska niech strzeże Kościoła świętego, Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania niedzieli, która jest paschą każdego tygodnia.